Çocuklarım büyüdüklerinde hangi mesleği olacaklarına karar verdikten sonra sınıfımızda arkadaşlarına seçtikleri mesleği tanıttılar. Ardından Job Kids meslek atölyesine düzenlediğimiz gezi ile hayallerini yaşama fırsatı buldular. Çok keyifli bir etkinliğe daha damgamızı vurmuş olduk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları

Bu ay ki proje konumuz ekmekti. Ekmeğin yapım aşamalarını görsellerle inceledikten sonra kalıcılığını sağlayabilmek için Afiyet Ekmek Fırınına gezi düzenledik. Orada ekmeğin nasıl yapıldığı ve evlerimize gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini izledik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları

Bu ay Kütüphaneler Haftasının 55. Yıl dönümünü kutluyoruz. Bu sebeple çocuklarımızın sorumluluklarını arttırıcı ve kitaplar konusunda bilinç oluşturma çalışmalarına oldukça önem verdik. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşta oluşturulduğu zaman daha kalıcı olmasından dolayı kitapların yuvası olan kütüphaneye gezi düzenledik. Cemil Meriç İlçe Halk Kütüphanesinde yaptığımız gezimizde, "Kütüphanede neler yapılır?", "Nasıl davranılmalıdır?", "Sessizlik neden önemlidir?" gibi sorulara cevap bulma ve yerinde yaşayarak bunun önemini kavrama çalışmalarına yer verdik. Sınıfımızda ise kitap dostluğumuzu arttırmak için kitap araçları ve kendi kitaplarımızı yaparak etkinliklerimizi pekiştirdik. Kitap okumanın önemini ve özel oluşunu her zaman dile getirerek etkinliklerimizle çocuklarımızın hayatlarında kalıcı izler bırakmış olduk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları
Anasınıfı cocuklarımızın hazırladığı sınıf günü gösterileri büyük bir heyecanla tamamlanmış oldu. Sınıf gününde dramalar, dans gösterileri, şiir ve oratoryo çalışmaları, slayt ve video gösterimleri yapıldı. Çocuklarımız özgüvenlerini geliştirmiş ve dikkatlerini hiç bozmadan akışa uygun olarak gösterilerini sergileme fırsatı bulmus oldular.
Kategori Genel
Okulumuzun gezisi kapsamında gittiğimiz tiyatro olan "Papağan Kaçtı" oyununu çocuklarımız heyecan ve büyük bir merakla izlediler. Tiyatronun konusu ise, Armağan, Rüstem dede ve Gül nine ile yaşayan bir papağandır. Armağan, her gün bir öncekine benzeyen hayatından çok sıkılınca, Sarı Karga'nın da kandırmasıyla evden kaçar. Sarı Karga, Armağan'dan boşalan yere yerleşmek için türlü numaralar yapar. Bu arada Armağan, sokaklarda pek çok zorluk ve olay yaşamaktadır. Tiyatro izleme keyfine varan çocuklarımız eğlenceli anlar yaşadılar.
 
Kategori Genel


 
 
 
Kategori Genel
Çocuklarımızın eski yaşam zamanlarını kronolojik olarak görmesini hedefleyen gezimizde çok heyecanlı zamanlar geçirdik. Fosil kalıntılar, dinozor kemikleri, hayvanların doğal yaşam alanları ve ilk insanların hayat biçimlerini inceleyerek görmek öğrenme oluşması için çok olumlu temel oluşturmuş oldu.
 
 
Kategori Genel

Evrensel Değerler Müzesine düzenlediğimiz gezide; Doğruluk, Sevgi, Saygı ve Veterinerlik temalı alanları gezerek bilgi dolu keyifli bir etkinlik yaptık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları

Bu ay mutfak etkinliğimiz de peynirli kanepe yaptık. Ilk olarak peynirin nasıl yapıldığını öğrendik. Ardından kendi peynirli kanepelerimizi yapıp afiyetle yedik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları
Page 1 of 4