Renkli Gökkuşağı Deneyi

Çocuklarımızla birlikte Gökkuşağı Deneyi yaptık. Deneyimizde gıda boyası sayesinde su eklenince oluşan renklerin dansını merakla bekleyerek gözlemledik. Bazı yiyeceklerin boya maddesi içerdiğinden fazla tüketilmemesi gerektiği konusunda sohbet edildikten sonra deneyimizi sonlandırdık.
Kategori Genel

 

Kategori Genel

 

Çocuklarım büyüdüklerinde hangi mesleği olacaklarına karar verdikten sonra sınıfımızda arkadaşlarına seçtikleri mesleği tanıttılar. Ardından Job Kids meslek atölyesine düzenlediğimiz gezi ile hayallerini yaşama fırsatı buldular. Çok keyifli bir etkinliğe daha damgamızı vurmuş olduk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları

Sabrın, şefkatin ve sonsuz sevginin en güzel timsali olan annelerimiz, iyi ki varsınız.

Kategori Genel

Mesleki gelişim süreci, çocuklukta bir meslek fikrinin oluşmaya başlamasından itibaren, yetişkinlikte bir meslek sahibi oluncaya kadar geçen gelişim evrelerini kapsar.  Anasınıfı grubumuzda meslek bilinci oluşturmak ve çevrelerindeki meslekleri tanıtmak amaçlı  “Hayalimdeki meslek etkinliği ”ni gerçekleştirdik. Çocuklarımız hazırladıkları "Meslek afişleri" ni sınıflarında arkadaşlarına sunum yaparak tanıttılar. Daha sonrasında konumuzun daha iyi pekișmesi için "Job Kids Mesleki Oyun" yerine okul gezisi yapıp, eğlenceli anlar yaşamalarını sağladık.

 

Kategori Genel

Bu ay ki proje konumuz ekmekti. Ekmeğin yapım aşamalarını görsellerle inceledikten sonra kalıcılığını sağlayabilmek için Afiyet Ekmek Fırınına gezi düzenledik. Orada ekmeğin nasıl yapıldığı ve evlerimize gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini izledik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları

Bu ay Kütüphaneler Haftasının 55. Yıl dönümünü kutluyoruz. Bu sebeple çocuklarımızın sorumluluklarını arttırıcı ve kitaplar konusunda bilinç oluşturma çalışmalarına oldukça önem verdik. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşta oluşturulduğu zaman daha kalıcı olmasından dolayı kitapların yuvası olan kütüphaneye gezi düzenledik. Cemil Meriç İlçe Halk Kütüphanesinde yaptığımız gezimizde, "Kütüphanede neler yapılır?", "Nasıl davranılmalıdır?", "Sessizlik neden önemlidir?" gibi sorulara cevap bulma ve yerinde yaşayarak bunun önemini kavrama çalışmalarına yer verdik. Sınıfımızda ise kitap dostluğumuzu arttırmak için kitap araçları ve kendi kitaplarımızı yaparak etkinliklerimizi pekiştirdik. Kitap okumanın önemini ve özel oluşunu her zaman dile getirerek etkinliklerimizle çocuklarımızın hayatlarında kalıcı izler bırakmış olduk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategori Ana Sınıfları
Anasınıfı cocuklarımızın hazırladığı sınıf günü gösterileri büyük bir heyecanla tamamlanmış oldu. Sınıf gününde dramalar, dans gösterileri, şiir ve oratoryo çalışmaları, slayt ve video gösterimleri yapıldı. Çocuklarımız özgüvenlerini geliştirmiş ve dikkatlerini hiç bozmadan akışa uygun olarak gösterilerini sergileme fırsatı bulmus oldular.
Kategori Genel
Page 1 of 4